BEZPŁATNE WSPARCIE MEDYCZNE – po co? dla kogo?

BEZPŁATNE WSPARCIE MEDYCZNE – po co? dla kogo?

Kiedy wpadniesz w wir leczenia onkologicznego, prawdopodobnie zostaniesz zasypany nowymi pojęciami, nazwami badań, leków, sposobów terapii. Ideałem byłoby, gdyby wszystko, krok po kroku było Ci wyjaśnione. Byś wychodząc od lekarza miał czy miała jasność odnośnie wszystkiego, co zostało ustalone i co będzie Cię czekać. Abyś nie miał żadnych wątpliwości i pytań.

Wiemy jednak, że czas wizyt lekarskich jest mocno ograniczony, ale ilość wiedzy do potencjalnego przekazania pacjentowi ogromna i naprawdę nie sposób porozmawiać na wszystkie tematy. Choć oczywiście pacjent powinien uzyskać merytoryczne odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Jednak, szczególnie na początku swej onkologicznej drogi chory często nie wie nawet o co pytać. Lub jest tak zestresowany, że zapomina poruszyć pewnych kwestii lub nie zapamiętuje odpowiedzi. To wszystko jest normalne.

Normalne, ale jednocześnie wywołuje niepokój. Chory często wracając do domu nie jest pewny, jak może się zachować. Martwi go szereg objawów, o które nie spytał. Nie wie, jak będą wyglądać badania, na które dostał skierowania. Nie wie, co praktycznie oznaczają kolejne etapy leczenia.

Jesteśmy zwolennikami słuchania przede wszystkim swojego lekarza prowadzącego, bo to on ma dostęp do całości dokumentacji, wyników badań i zna stan zdrowia. Jednak pewne pytania z pewnością można zadać innemu lekarzowi, w oczekiwaniu na kolejną wizytę u „swojego”. Warto wówczas sięgnąć po bezpłatne wsparcie medyczne i skonsultować sprawy, które nas niepokoją.

Oferty zawarte w tej kategorii będą dawać możliwość konsultacji z lekarzami onkologami, czy fizjoterapeutami. Szczegóły opisane przy poszczególnych prezentacjach usług.

BADANIA

W tej sekcji będzie też można znaleźć informacje o dostępnych bezpłatnych badaniach, które mogą się Wam przydać na ścieżce diagnostycznej, a które są finansowane z różnych projektów. Spytajcie swoich lekarzy prowadzących, czy nie warto z nich skorzystać, zwłaszcza jeśli nie przysługiwałyby w ramach standardowego pakietu medycznego.

WRÓĆ DO PRODUKTÓW W TEJ KATEGORII